Fundacja Promitis

 

KAMPANIE SPOŁECZNE

 

Autyzm. Przestań się zastanawiać, zacznij działać!

Więcej

 

Nie oceniaj. Autyzm to nie kwestia wychowania.

Więcej

 

 

Fundacja  PROMITIS czuje się w obowiązku poinformować, że Fundacja POMOC AUTYZM z siedzibą w Warszawie przy ul. Namysłowskiej 2a/64, www.pomocautyzm.org nie działa w oparciu o żadne powiązania merytoryczne ani formalne z Fundacją PROMITIS, a  posługiwanie się w wyszukiwarce Google nazwą „Fundacja Promitis” w reklamie działań Fundacji POMOC AUTYZM, sugerujące związek  z dorobkiem Fundacji PROMITIS jest nieuprawnione.

dziecko plus literki

Bezpłatne szkolenia dla żłobków i przedszkoli

W 2014 roku Fundacja PROMITIS prowadziła bezpłatne szkolenie dla pracowników Publicznych Żłobków i Przedszkoli „Wczesna interwencja – autyzm, co powinno zaniepokoić opiekunów?.”

Podczas szkolenia uczestnicy uzyskali podstawowe informacje na temat autyzmu,omówione zostałyzachowania prezentowane przez dzieci z autyzmem,dowiedzieli się jakie zachowania dziecka powinny niepokoić opiekunów, zapoznalisię z trudnościami jakie mogą napotkać w pracy zdzieckiem z autyzmem i jego rodziną.

Prowadzący pomogli szkolącym się osobom lepiej zrozumieć trudne zachowania u dzieci z autyzmem oraz podpowiedzieli jak  rozmawiać z rodzicami dziecka z autyzmem m.in. jakich udzielić im wskazówek, gdzie szukać pomocy.

 

Bardzo nas cieszy, że szkolenia cieszyły się tak dużym zainteresowaniem i z pewnością będziemy powtarzać takie działania.

     

Czy wiesz, że...

Autyzm to jeden z najpoważniejszych zdrowotnych problemów cywilizacyjnych świata, lecz świadomość społeczna dotycząca przyczyn, objawów i możliwości wsparcia i terapii jest wciąż stosunkowo niewielka.

© 2017 Fundacja Promitis